sobota, 9 stycznia 2016

   Witajcie. :)
 Gdy zaczęłam znowu chodzić do szkoły, jakoś nie mogłam się do tego przyzwyczaić. Czyli trwa to od czwartku, a dziś sobota. :) Dzisiaj też musiałam rano wstawać, gdyż miałam zajęcia z zespołu, w którym tańczę (Zespół Tańca Ludowego Bandanki"). Nasz zespół dzieli się na ,,Małe Bandanki" i ,,Bandanki" (w których jestem ja:))Teraz ostre ćwiczenia, nie zwalnianie z tempa, bo w czwartek jedziemy do miejscowości przed Warszawą (nie pamiętam dokładnie gdzie) i będziemy tańczyć z jednym z najlepszych zespołów tańca ludowego w Polsce, czyli z Państwowym Zespołem Ludowym Pieśni i Tańca ,,Mazowsze". Jest to dla nas wielki zaszczyt tym bardziej, że jesteśmy pierwszym zespołem z podkarpacia w historii, który będzie z nimi tańczył. Olbrzymie osiągnięcie. Muszę powiedzieć, że ja w zespole jestem prawie rok(w lutym będzie rok). Jest to zasługa głównie pozostałych, świetnych tancerzy.
  Taniec nie jest prosty. Taniec to nie tylko kroki. Taniec to poruszanie się w rytm muzyki. ALE prawdziwy ludowy taniec to głównie gra, gra aktorska, wszystkie emocje trzeba pokazać w płynnych lub stanowczych, mocnych ruchach, w mimice twarzy. Tego nie da nauczyć się w miesiąc. Na to potrzeba kilku lat ciężkich, systematycznych zajęć. Tutaj ważne jest wewnętrzne skupienie, a na zewnątrz zero stresu, tylko sam profesjonalizm, pewność siebie no i gra. Jest to cholernie trudne. Mam już kilka występów za sobą. Na koncercie z Mazowszem niestety ja nie tańczę, ponieważ ja nie jestem w składzie w tym tańcu. Tańczę inne. Ale będę wszystko mogła obejrzeć. To wszystko będzie nagrywane i następnie emitowane w TV. Nie wiem kiedy dokładnie. Tancerze Mazowsza to profesjonaliści. Idealne własne oświetlenia, dbają ogromnie o wizaż (makijaż mają fantastyczny). My również, aczkolwiek pewnie nie tak, jak ich. Bilety na ich koncerty są... bardzo drogie.
   Jest to zaszczyt spotkać się z nimi. Proszę Was o jedno: trzymajcie kciuki, aby nasz zespół wypad przy nich fenomenalnie, żeby nie było żadnej pomyłki. Zresztą było tyle ćwiczeń, wykańczania każdego elementu, tyle pracy. Wszystko będzie wspaniale, ale i tak trzymajcie kciuki. :)
Zapraszam na naszą stronę zespołową: http://www.bandanki.bieszczady.pl/index.php
Koniecznie wejdźcie w galerię! :)
     I oczywiście wpadajcie na naszego facebook'a! https://www.facebook.com/ZTLbandanki/?fref=ts
   Dzisiaj koniec, bo chciałam się z Wami podzielić tą nowiną. Trzymajcie kciuki!
Buziaki!!! :*

15 komentarzy :

 1. Hello from Spain: I wish you luck. Keep in touch

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzymam kciuki. I zespół na pewno świetnie wypadnie. <3
  http://czarnypaw.blogspot.com/?m=0

  OdpowiedzUsuń
 3. Trzymam kciuki,na pewno będzie super.Fajnie,że się realizujesz w taki sposób :)
  pozdrawiam,
  http://hopploshet.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Wytrwałości! Pozdrawiam cieplutko :) :D / http://marcelinakornelia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Powodzenia :)
  Zapraszam do siebie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Powodzenia i wytrwałości ;) Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Powodzenia <3
  http://by-oczii-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajny blog :)
  Ja również znowu muszę chodzić do szkoły :c
  Dodaję do obserwowanych i licze na rewanż

  http://magicworldprincesscarmen.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

UA-77791395-1